O mnie - psychiatria funkcjonalna

Katarzyna Binkowska - Michalik
specjalista psychiatra, medycyna funkcjonalna
Przejdź do treści
Nazywam się Katarzyna Binkowska-Michalik. Jestem lekarzem ze specjalizacją z zakresu psychiatrii. Pracuję jako psychiatra od 2000r. Mam doświadczenie zarówno w pracy na oddziale psychiatrycznym – pracowałam w Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych w Gdańsku, jak i w lecznictwie ambulatoryjnym. Mam również doświadczenie w orzekaniu o niezdolności do pracy. Pracuję w Pi-House Centrum Badań Klinicznych w Gdańsku, gdzie zajmuję się programami klinicznymi nowych produktów leczniczych. Ukończyłam kurs psychoterapii integracyjnej oraz terapii rodzin zorganizowany przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych, w tym depresji, nerwic, psychoz, zespołów otępiennych i łagodnych zaburzeń poznawczych oraz zaburzeń snu i zaburzeń odżywiania.

  Interesuję się medycyną funkcjonalną - zwaną medycyną XXI wieku. Medycyna funkcjonalna zajmuje się szukaniem odpowiedzi na pytanie, dlaczego doszło do zachorowania i szukaniem przyczyny choroby. Wyeliminowanie przyczyny choroby przewlekłej pozwala na szybsze i bezpieczniejsze odzyskanie dobrego samopoczucia. Zgodnie z zasadami medycyny funkcjonalnej w pracy z pacjentami zajmuję się nie tylko stanem psychicznym, ale też somatycznym pacjenta, dietą, trybem życia.
  Jestem członkiem The Instiute For Functional Medicine w USA. Ukończyłam kurs leczenia choroby Alzheimera oraz łagodnych zaburzeń poznawczych zgodnie z zasadami ReCode Protocol organizowany przez The Institute For Functional Medicine pod kierunkiem dr Dale Bredesena : „Rewersing Cognitive Decline (Advanced Clinical Training)”. Leczenie pacjenta z zaburzeniami poznawczymi zgodnie z zasadami protokołu ReCode pozwala na uzyskanie poprawy w zakresie pamięci i innych funkcji poznawczych u pacjentów z chorobą Alzheimera i łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, co daje nadzieję na lepsze funkcjonowanie osób chorych. ( więcej informacji na stronie www.drbredesen.com )
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, ukończyłam szkolenie certyfikacyjne przygotowujące do leczenia nadwagi i otyłości zgodnie z rekomendacjami PTBO. ( informacja na temat certyfikowanych lekarzy znajduje się na stronie certyfikacjaptbo.pl ) W związku z tym, że wielu moich pacjentów zmaga się z nadwagą i otyłością, pomagam im w leczeniu tych schorzeń.

Zapraszam.
Wróć do spisu treści